SmCountry

Czy warto kupić małe mieszkanie?

Wiele młodych osób nie może sobie pozwolić na zakup takiego mieszkania, o jakim marzą. W ich możliwościach finansowych często pozostaje mieszkanie o powierzchni jedynie 35-40 mkw. Zawsze wtedy zastanawiają się oni czy w ogóle warto kupić takie mieszkanie.

Okazuje się, że warto, pod warunkiem, że w takim mieszkaniu przebywać będą na stałe właśnie dwie osoby. W tym metrażu znajdziemy zarówno kawalerki jak i mieszkania dwupokojowe. W obydwu przypadkach takie małe mieszkanie można ciekawie i funkcjonalnie zagospodarować.

Przy małych powierzchniach warto trzymać się kilku zasad, które sprawią, że mieszkanie nie będzie zagracone i niewygodne.
Do niewielkiej kuchni wstawiamy meble na wymiar, niewielką lodówkę i dbamy o to, żeby znalazł się tam choćby niewielki stół, na przykład składany na ścianę.
Małą łazienkę również można funkcjonalnie urządzić, bo dzisiaj dostępne są specjalne wąskie pralki, umywalki i małe kabiny prysznicowe.
W małym pokoju robimy sypialnię z jednym wygodnym łóżkiem a oprócz niego wstawiamy niewielkie biurko żeby mieć gdzie pracować, niezbyt głęboką szafę i toaletkę.
Na przedpokoju koniecznie szafa na wymiar we wnęce, taka, w której zmieści się także obuwie. Nie dostawiamy tutaj żadnych mebli, bo korytarze w takich mieszkaniach zwykle są naprawdę małe.
Jeśli chodzi o salon to trzeba zrobić wszystko, żeby był on jasny i przestronny. Rezygnujemy z ciężkich zasłon, szaf i foteli. Na okno dajemy rolety albo żaluzje. Stawiamy wygodną kanapę, stolik kawowy, w drugiej części pokoju stół z krzesłami a na ścianie gdzie będzie telewizor instalujemy podwieszane, niezbyt głębokie meble. Do tego w salonie może stanąć komoda.
Warto zrobić także podwieszany sufit z ledowym oświetleniem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *